Bordslampa Rosenthal

Bordslampa Rosenthal
Bordslampa Rosenthal
Bordslampa Rosenthal
Bordslampa Rosenthal

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSLAMPA MED FIGURIN, "Koreanischer tanz", Constantin Holzer-Defanti, Rosenthal, modellnummer 566, formgiven 1919, porslin, polykromt bemålad och förgylld, signerad C. HOLZER-DEFANTI, metallmontering, höjd figurin 40, inklusive montering 69 cm, eventuellt senare bemålning

129178

2012-04-10