Tore Strindberg skulptur i brons

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STRINDBERG, Tore (1882-1968): "Mor och barn" (2)
signerad Tore Strindberg, 1911, patinerad brons resp gips, höjd 18 cm vardera, bronsen gjutarmärkt H. Bergman cire perdue

Gips med skador

129300

2012-04-08