Tore Strindberg skulptur i brons
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STRINDBERG, Tore (1882-1968): "Mor och barn" (2)
signerad Tore Strindberg, 1911, patinerad brons resp gips, höjd 18 cm vardera, bronsen gjutarmärkt H. Bergman cire perdue
Gips med skador
129300
2012-04-08