Anders Zorn etsning "Vadstället"
2012-04-30
129344
| Klubbat belopp | 6 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ZORN, Anders (1860-1920): Vadstället, etsning, 1912, signerad Zorn, 19,9x14,9 cm
Litteratur: Asplund 249, Hjert & Hjert 262, ZG 249
Något gulnad, smärre fläckar i marginalen