Carl Johan de Geer, Vägra vapen, färgserigrafi

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

7 000 SEK

DE GEER, Carl Johan (f 1938): "Vägra vapen", 2004 efter ursprunglig upplaga 1967, signerad och numrerad Carl Johan de Geer 28/40, med text: "Beslagtagen och destruerad 1967. Ny upplaga (besittningsrestitution) 2004", färgserigrafi, 65 x 47 cm.
PROVENIENS: Galleri Stefan Larsson, Uppsala

129481

2012-04-10