Einar Forseth blandteknik

Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik
Einar Forseth blandteknik

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FORSETH, Einar (1892-1982): "Skiss till kyrkofönster - Storkyrkan - Stockholm", Olaus Petri och S:t Sigfrid som döper Erik den Helige, signerad och daterad 1982, blandteknik på papper, 49x27,5 cm,
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

129626

2012-04-19