Einar Forseth blandteknik
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FORSETH, Einar (1892-1982): Förlaga till kyrkofönster - Coventry Cathedral, signerad och daterad Einar Forseth 1961, blandteknik på papper uppklistrad på pannå, 120x44 cm,
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"
smärre färgbortfall
129656
2012-04-19