Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk

Klubbat för:

50 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

LJUSKRONA, för 24 ljus, 1800-talets andra hälft, stomme av förgylld brons, 10 ljusmanschetter märkta Baccarat, behängd med olikslipade prismor, höjd 115 cm.

Stomme ngt kortad, ett antal prismor saknas, prismor medföljer, 2 skadade ljusmanschetter

129799

2012-04-13