Lockbägare i silver 1700-tal

Lockbägare i silver 1700-tal
Lockbägare i silver 1700-tal
Lockbägare i silver 1700-tal
Lockbägare i silver 1700-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

LOCKBÄGARE, silver, Petter Britt, Kalmar 1751-1758, cylindrisk på tre kulfötter, Karl den XII:s krönta monogram på livet, lock med infällt mynt, delvis förgyllt, höjd 8,5 cm, vikt ca 110 g

129816

2012-04-12