Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk
Ljuskrona oscariansk

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LJUSKRONA, för 6 ljus,1800-talets andra hälft, oscariansk, behängd med prismor, höjd 70
PROVENIENS: Stadsminister Arvid Lindman (1906-1911 och 1928-1930)

Nydragen el.

130362

2012-04-19