Tekanna koppar med fat porslin Kina
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TEKANNA, KOPPAR, 4 st, FAT, 2 st, porslin, Kina, omkring 1800, dekor i sepia och guld, koppar med dekor av kvinna hållandes krona med monogram i kartuschen, kopparnas höjd 4,5, fatets diameter 13 cm, medföljande kopp med fat i flintgods
Nagg, tekanna samt två koppar och ett fat med lagningar
130388
2012-04-19