Spegel stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, tillskriven Ehrhardt Göbel (glasslipare och spegelfabrikör i Stockholm 1744-64), förgylld med uppsvängt krön, dekor av musslor, baksidan brännmärkt med kunglig krona, 124x51 cm
Kompletterad, lagningar, skador
130948
2012-04-22