Spegel stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

15 000 SEK

18 000 SEK

SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, tillskriven Ehrhardt Göbel (glasslipare och spegelfabrikör i Stockholm 1744-64), förgylld med uppsvängt krön, dekor av musslor, baksidan brännmärkt med kunglig krona, 124x51 cm

Kompletterad, lagningar, skador

130948

2012-04-22