Ring örhängen silver

Ring örhängen silver
Ring örhängen silver
Ring örhängen silver
Ring örhängen silver
Ring örhängen silver
Ring örhängen silver

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

RING, ÖRHÄNGEN, 1 par, silver, petrolgröna fasetterade stenar bekransade med orientpärlor, ring stämplad Stockholm 1935
PROVENIENS: Har tillhört Estelle Bernadotte som var gift med Folke Bernadotte

Ring avklippt, örhängen omgjorda, en snurrebuss ej i silver

131029

2012-04-23