Byrå gustavianskt stockholmsarbete av Foltjern
Klubbat för:
50 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
BYRÅ, gustavianskt stockholmsarbete av Foltjern, (G. F., mästare i Stockholm 1771-1804/32), fanerad med jakaranda, lönn och masurbjörk, skiva av marmor, höjd 81,5, 122x55 cm
Fanerskador och lagningar, senare skiva
131071
2012-04-26