Byrå gustavianskt stockholmsarbete av Foltjern

Såld för:

50 000 SEK

Utropspris

60 000 SEK

BYRÅ, gustavianskt stockholmsarbete av Foltjern, (G. F., mästare i Stockholm 1771-1804/32), fanerad med jakaranda, lönn och masurbjörk, skiva av marmor, höjd 81,5, 122x55 cm

Fanerskador och lagningar, senare skiva

131071

2012-04-26