Slaglåsgevär

Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär
Slaglåsgevär

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 500 SEK

SLAGLÅSGEVÄR, franskt, dubbelpipigt, ändrat fån flintlås, signerat Rubensbourg, Strasbourg (1750-88), pipor med signatur i guld, signerade och graverade lås, valnötsstock med stålbeslag, längd 86 cm

Kortat, stocklagningar

131141

2012-04-24