Slaglåsgevär
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 500 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, franskt, dubbelpipigt, ändrat fån flintlås, signerat Rubensbourg, Strasbourg (1750-88), pipor med signatur i guld, signerade och graverade lås, valnötsstock med stålbeslag, längd 86 cm
Kortat, stocklagningar
131141
2012-04-24