Dosa i silver niello 1800-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DOSA, silver, niellodekor i form av en musicerande man med leksak som roar barn och hund som tittar på, Frankrike 1800-talets mitt, invändigt förgylld. längd 10 cm, vikt ca 108 g
Niellodekor med slitage, locket med initialer
131171
2012-04-26