Dosa i silver niello 1800-tal

Dosa i silver niello 1800-tal
Dosa i silver niello 1800-tal
Dosa i silver niello 1800-tal
Dosa i silver niello 1800-tal
Dosa i silver niello 1800-tal
Dosa i silver niello 1800-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSA, silver, niellodekor i form av en musicerande man med leksak som roar barn och hund som tittar på, Frankrike 1800-talets mitt, invändigt förgylld. längd 10 cm, vikt ca 108 g

Niellodekor med slitage, locket med initialer

131171

2012-04-26