Stockholmsbilder

Stockholmsbilder
Stockholmsbilder

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MANKELL, J. Stockholm i fordna dagar .1874.
Tvär 4:o. Främre omslag, 7 litograferade kartor o. planscher på 4 blad , 4 kolorerade litograferade planscher (alla)
Blått senare klotband

Lagningar och några mindre skador i text, några planscher med lagade revor

131289

2012-04-25