Skåp Otto Schulz
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKÅP, Otto Schulz, Boet, Göteborg 1930-tal, björk och betsad björk, tvådelat, bakom dörrar hyllinredning, höjd 155, 140x48 cm
LITTERATUR: Jämför tidskriften BOET 1935, variant av skåp avbildat sid 205, 209 och 211.
Slitage och smärre skador
131695
2012-04-28