Skåp Otto Schulz

Skåp Otto Schulz
Skåp Otto Schulz
Skåp Otto Schulz
Skåp Otto Schulz
Skåp Otto Schulz
Skåp Otto Schulz
Skåp Otto Schulz
Skåp Otto Schulz

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SKÅP, Otto Schulz, Boet, Göteborg 1930-tal, björk och betsad björk, tvådelat, bakom dörrar hyllinredning, höjd 155, 140x48 cm
LITTERATUR: Jämför tidskriften BOET 1935, variant av skåp avbildat sid 205, 209 och 211.

Slitage och smärre skador

131695

2012-04-28