Slaglåsstudsare

Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare
Slaglåsstudsare

Klubbat för:

4 600 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

SLAGLÅSSTUDSARE, tysk, 1800-talets mitt, signerad A.V. & G SANNER IN SCHMALKALDEN, tung oktagonal räfflad pipa med signatur, lås med enkel dekorrand, helstock i valnöt med hornnäsa och nätskuren kolvhals, stålbeslag, längd 115 cm, bakre rembygel saknas

Zustandsbeschreibung

131925

2012-05-24