Litermått Werrenrath fat skänkstop i tenn

Klubbat för:

650 SEK

1 000 SEK

RYMDMÅTT, märkt 1887, Johan Fredrik Werrenrath (Lund 1847-1900), FAT, märkt 1790, SKÄNKSTOP, 2 st, tenn, höjd 17,5-20 cm

Bucklor, lagningar

132633

2012-05-04