Bonad Småland Per Svensson i Duvhult
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BONAD, Småland, Femsjöskolan, Per Svensson i Duvhult (1787-1862), visar "Om den stora nattvarden", "Ära vare gud i höjden, och frid på jorden", målad på väv, 103x95 cm
Skador, lagningar
132729
2012-05-05