Bonad Småland Per Svensson i Duvhult

Klubbat för:

15 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BONAD, Småland, Femsjöskolan, Per Svensson i Duvhult (1787-1862), visar "Om den stora nattvarden", "Ära vare gud i höjden, och frid på jorden", målad på väv, 103x95 cm

Skador, lagningar

132729

2012-05-05