Repeterur guld
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
REPETERUR, herrfickur, 1800-talets början, märkt Breguet & Fils i boetten, förgyllt verk med kvartsrepetition på spiralfjäder, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, slät boett av guld 18 k med räfflad kant stämplad C3 (1809), innerboett av metall, diameter 52 mm
Fungerar
132844
2012-06-03