Flintlåspistol
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FLINTLÅSPISTOL, brittisk, signerad T Cole, (Thomas C. London, 1690-1700), graverat kammarstycke med Londonstämplar, avskruvbar pipa, graverat och signerat lås, halvstock i rot med graverade stålbeslag, längd 23 cm
Stocksprickor
133013
2012-05-24