Bulle-Clock bordsur
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSUR, Bulle-Clock, omkring 1930-tal, batteridrivet verk av mässing nr 205081, silverfärgad urtavla med arabiska siffror, på svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor, total höjd 38 cm
Funktion ej prövad, obetydligt glasnagg
133153
2012-06-03