Bulle-Clock bordsur

Bulle-Clock bordsur
Bulle-Clock bordsur
Bulle-Clock bordsur
Bulle-Clock bordsur

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR, Bulle-Clock, omkring 1930-tal, batteridrivet verk av mässing nr 205081, silverfärgad urtavla med arabiska siffror, på svärtad träsockel, glaskupa med slipad dekor, total höjd 38 cm

Funktion ej prövad, obetydligt glasnagg

133153

2012-06-03