Saladier i porslin Royal Copenhagen

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SALADIERER, porslin, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, modellnummer 3543, polykromt målad dekor av växter ur den danska floran, förgyllda kantbårder, längd 18 cm

Spricka i örat

133328

2012-05-08