Herrfickur klockkedja
Klubbat för:
15 500 SEK
5 000 SEK
MOBILIS, herrfickur med 1 minuts tourbillon, omkring 1890, märkt i boetten, nr 10940, synlig balans med roterande mekanism, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, guillocherad boett av silver med kartusch, diameter 52,5 mm, KEDJA, silver
Osäker funktion, smärre rostfläckar och repor, boetten med bucklor
133454
2012-06-03