Herrfickur klockkedja

Herrfickur klockkedja
Herrfickur klockkedja

Klubbat för:

15 500 SEK

5 000 SEK

MOBILIS, herrfickur med 1 minuts tourbillon, omkring 1890, märkt i boetten, nr 10940, synlig balans med roterande mekanism, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, guillocherad boett av silver med kartusch, diameter 52,5 mm, KEDJA, silver

Osäker funktion, smärre rostfläckar och repor, boetten med bucklor

133454

2012-06-03