Damfickur guld 18 k

Damfickur guld 18 k
Damfickur guld 18 k

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DAMFICKUR, omkring 1900, förgyllt verk, cylindergång, vit urtavla med romerska siffror, jaktboett av guld 18 k med arabiska tablettsiffror i emalj, diameter 34 mm

Trög funktion, smärre emaljbortfall, timvisare saknas, krona med slitage

133916

2012-06-03