Pär Lindblad gouache
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LINDBLAD, Pär (1907-1981):"Flickan i Marsielle" - skiss, signerad Pär Lindblad, gouache, 36x34 cm
Proveniens: Gåva från konstnären till kompositiören Margit Lagerheim Romare, som skrev visan "Flickan i Marsielle"
133918
2012-05-14