Zorn självporträtt
Klubbat för:
3 800 SEK
Schätzwert
4 000 SEK
Beschreibung
ZORN, Anders (1860-1920): Självporträtt i vargskinnspäls, signerad Zorn, etsning, 1916, 17,7x12 cm, ej examinerad ur ram
LITTERATUR: Asplund 270, Hjert & Hjert 164
Zustandsbeschreibung
Pappersskador, gulnad
134184
2012-05-15