Spegel empire signerad IMB

Spegel empire signerad IMB
Spegel empire signerad IMB
Spegel empire signerad IMB
Spegel empire signerad IMB

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SPEGEL, göteborgsarbete i empire, av Johan Martin Berg (mästare i Göteborg 1803-ca.1837) signerad IMB, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med slagmetall, kvicksilverfolierat glas, 113x59 cm

Små skador på förgyllningen, folieringen på glaset delvis borta

134798

2012-05-28