Spegel empire signerad IMB
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, göteborgsarbete i empire, av Johan Martin Berg (mästare i Göteborg 1803-ca.1837) signerad IMB, dekor delvis träskuren och pastellage, förgylld med slagmetall, kvicksilverfolierat glas, 113x59 cm
Små skador på förgyllningen, folieringen på glaset delvis borta
134798
2012-05-28