Gustav II Adolfs bibel
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUSTAV II ADOLF BIBEL, Stockholm 1618, graverat titelblad, graverat porträtt på Gustav II Adolf, 2 graverade kartor och 2 graverade planscher. Skinnband utan spännen.
Skador, lagningar, titelblad och porträtt uppklistrade, senare band nött
134878
2012-05-19