Stor samling äldre reseguider
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RESEGUIDER, m.m. ca 40 st, ca 1890-1900. Illustrerade bl.a. med fotolitografi. Bl.a. Tyskland, Berlin (flera), Dresden, Potsdam, Frankfurt am Main, Stuttgart, Köln, Hamburg, Rhein-Panorama, Schweiz, Souvenir de Chamouni, Crystal Palace i London, Paris (flera), Köpenhamn
Banden något nötta, några skador, fotografierna något blekta, några ej kompletta.
135149
2012-05-21