Servis Gullviva Gunnar Wennerberg Gustafsberg

Klubbat för:

7 800 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

SERVIS, 80 dlr, keramik, "Gullviva" Gunnar Wennerberg, Gustafsberg bestående av, 3 terriner, 6 djupa tallrikar, 6 mattallrikar, 7 tekoppar, 5 tefat, 8 kaffekoppar, 12 kaffefat, 8 mockakoppar, 12 mockafat, 13 assietter

Kuntoraportti

Nagg, lagningar, fat till mockakoppar, tekoppar och kaffekoppar ej likadana, tekoppar med resp utan guldkant

135203

Päivämäärä:

2012-05-21