Vera Nilsson färgade män
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NILSSON, Vera (1888-1979): Färgade män, signerad V.N. Al fresco på betong, 65x 49 cm, studie efter resa till Senegal
Utförd 1950
PROVENIENS: Bukowski Auktioner, Moderna, våren 1988, katalognr 475
135570
2012-05-26