Vera Nilsson färgade män

Vera Nilsson färgade män
Vera Nilsson färgade män
Vera Nilsson färgade män
Vera Nilsson färgade män

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

NILSSON, Vera (1888-1979): Färgade män, signerad V.N. Al fresco på betong, 65x 49 cm, studie efter resa till Senegal
Utförd 1950
PROVENIENS: Bukowski Auktioner, Moderna, våren 1988, katalognr 475

135570

2012-05-26