John Forrest herrfickur silver
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 800 SEK
JOHN FORREST (verksam 1857-1911), London, herrfickur, märkt i kapsel/urtavla, förgyllt verk märkt "Chronometer Maker to the Admiralty", nyckeldragen ankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, savonettboett av silver med graverad dekor delvis förgylld, stämplad Chester 1907, diameter 53 mm
Fungerar
135882
2012-06-03