John Forrest herrfickur silver

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 800 SEK

JOHN FORREST (verksam 1857-1911), London, herrfickur, märkt i kapsel/urtavla, förgyllt verk märkt "Chronometer Maker to the Admiralty", nyckeldragen ankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, savonettboett av silver med graverad dekor delvis förgylld, stämplad Chester 1907, diameter 53 mm

Fungerar

135882

2012-06-03