W T Wyatt herrfickur

W T Wyatt herrfickur
W T Wyatt herrfickur

Klubbat för:

750 SEK

1 200 SEK

WYATT, William Thomas (verksam 1867-75), Blandford, herrfickur, märkt i verket, kapslat förgyllt verk, nr 73239, nyckeldragen spetstandsankargång, silverurtavla med romerska siffror och graverad dekor, sekundvisare, guillocherad boett av silver med kartusch, stämplad London 1878, diameter 50 mm

Fungerar ej, boetten med smärre skador

135899

2012-06-03