Herrfickur spindelgång
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERRFICKUR, 1800-talets första del, förgyllt kapslat verk, signerat Goodwyn, Taunton, genombruten oroklove med graverad dekor, spindelgång, silverurtavla med romerska siffror, boett av vitmetall, diameter 51 mm
Fungerar, sannolikt senare boett
136109
2012-06-03