Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERRFICKUR, 1800-talets första del, förgyllt kapslat verk, signerat Goodwyn, Taunton, genombruten oroklove med graverad dekor, spindelgång, silverurtavla med romerska siffror, boett av vitmetall, diameter 51 mm

Fungerar, sannolikt senare boett

136109

2012-06-03