Vaser 1 par porslin Japan Meiji

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VASER, 1 par, porslin, Japan, Meiji (1868-1912), satsumadekor av figurscener, delvis förgyllda, märkta, träställ medföljer, höjd 22 cm
PROVENIENS: Hans Augustinsons samling

Slitage, en med lagningar

136183

2012-05-30