Tantalus i ek England

Tantalus i ek England
Tantalus i ek England
Tantalus i ek England
Tantalus i ek England

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TANTALUS, England 1800-talets slut, ek, med tre karaffer, höjd 33, 33x25 cm, nyckel finns
Proveniens: Axel Svinhufvud underlöjtnant i Södermanlands regemente 1891, officer i Kongo 1893-96, erhöll guldmedalj för tapperhet i fält

136630

2012-05-30