Tantalus i ek England
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TANTALUS, England 1800-talets slut, ek, med tre karaffer, höjd 33, 33x25 cm, nyckel finns
Proveniens: Axel Svinhufvud underlöjtnant i Södermanlands regemente 1891, officer i Kongo 1893-96, erhöll guldmedalj för tapperhet i fält
136630
2012-05-30