Väggspegel
Klubbat för:
33 000 SEK
Arviointi
12 000 SEK
Kuvaus
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, av Johan Åkerblad (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), signerad IÅ och AÖB (Anders Öberg, ramsnickare och bildhuggare i Stockholm 1780-ca. 1800), Stockholms hallstämpel 17?? , träskuren dekor, förgylld med polerat och matt guld samt slagmetall, ett originalglas, 157x60 cm
Kuntoraportti
Ett glas saknas
136844
Päivämäärä:
2012-05-31