Herrfickur boett och kedjor

Herrfickur boett och kedjor
Herrfickur boett och kedjor

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 200 SEK

HERRFICKUR, omkring 1900, förgyllt 25´´´ verk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, märkt Cha.s Packer & Co, boett av nickel, diameter 66 mm, FICKURSBOETT, savonettboett av silver med graverad dekor av blommor och hästhuvud, KLOCKKEDJOR, 5 st, bl a silver

Fungerar, skadat charnier, smärre bucklor

136898

2012-06-03