Herrfickur boett och kedjor
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 200 SEK
HERRFICKUR, omkring 1900, förgyllt 25´´´ verk, ankargång, vit urtavla med romerska siffror, sekundvisare, märkt Cha.s Packer & Co, boett av nickel, diameter 66 mm, FICKURSBOETT, savonettboett av silver med graverad dekor av blommor och hästhuvud, KLOCKKEDJOR, 5 st, bl a silver
Fungerar, skadat charnier, smärre bucklor
136898
2012-06-03