Benson herrfickur
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
J. W. BENSON (James William B., verksam 1857-87), London, herrfickur, märkt i verk/urtavla, kapslat förgyllt verk, nr 37998, nyckeldragen spetstandsankargång, guillocherad boett av silver stämplad London 1881, diameter 50 mm
Fungerar, timvisaren av, guillocheringen med smärre slitage
136951
2012-06-03