Madeleine Pyk blandteknik
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
1 000 SEK
PYK, Madeleine (född 1934): "Den blomstertid nu kommer", signerad och daterad M. Pyk 1994, påskrift a tergo "Lasse Gratulerar på 70-årsdagen, Kram Madeleine", akvarell och tusch på kartongark, 28x23 cm
PROVENIENS: Filmaren Lars Lennart Forsberg, Löderup (1933-2012)
137414
2012-06-05