Spegel Johan Åkerblad gustaviansk stockholmsarbete
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad IÅ (Johan Åkerblad, spegelmakare i Stockholm 1756-81), hallstämplad Stockholm 179?, förgylld, 102x38 cm
Skada och lagning, senare bronserng och glas, bakstycke saknas, lös tidigare del medföljer
138177
2012-06-10