Spegel Johan Åkerblad gustaviansk stockholmsarbete

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, signerad IÅ (Johan Åkerblad, spegelmakare i Stockholm 1756-81), hallstämplad Stockholm 179?, förgylld, 102x38 cm

Skada och lagning, senare bronserng och glas, bakstycke saknas, lös tidigare del medföljer

138177

2012-06-10