Vaser Gravenstein Asplund Mela Anderberg Rörstrand

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VASER, 3 st, porslin, Mathilda Gravenstein, Johan Georg Asplund, Mela Anderberg, Rörstrand, 1900-talets början, reliefdekor av blommor i underglasyrfärgerna rosa, blått och grönt, märkta MG, .G. samt .M.A., höjd 7-10 cm

Högsta vasen av Mela Anderberg med nagg runt mynningen

138425

2012-06-13