Dosa i silver och emalj
Klubbat för:
1 500 SEK
Schätzwert
2 500 SEK
Beschreibung
DOSA, silver och invändigt med förgyllning och spegel, svart och beige emaljdekor, lock med kaméplatta av pärlemor föreställande klassisk kvinnoprofil, diameter 7,5 cm
Zustandsbeschreibung
Emalj med visst slitage samt liten skada vid gångjärn
138474
2012-06-12