Dosa i silver och emalj

Dosa i silver och emalj
Dosa i silver och emalj
Dosa i silver och emalj
Dosa i silver och emalj

Klubbat för:

1 500 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

DOSA, silver och invändigt med förgyllning och spegel, svart och beige emaljdekor, lock med kaméplatta av pärlemor föreställande klassisk kvinnoprofil, diameter 7,5 cm

Zustandsbeschreibung

Emalj med visst slitage samt liten skada vid gångjärn

138474

2012-06-12