Kaffekanna sockerskål i silver

Klubbat för:

4 200 SEK

4 000 SEK

KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, STRÖSOCKERSKED, FAT, silver, stämplade AD800 delux, höjd 10,5 resp 15,5cm, vikt ca 960 g
Proveniens: Bengt Odhner, Ambassadör Teheran, Bagdad 1964-69 (Attaché Teheran, Bagdad 1947-50)

Inskription "To mr Bengt Odhner Remembrance from Indonesia mr&mrs Murdaya W. Poo

139280

2012-06-28